Projekty realizowane w szkole

Szkoła bez Przemocy

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu „Szkoła bez przemocy”, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Celem programu jest przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach przez zwiększenie świadomości problemu, zmianę postaw wobec przemocy, a także dostarczenie szkołom konkretnego wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zwalczałyby to zjawisko.

7 czerwca 2010 roku, po raz trzeci w historii Programu, odbył się Dzień Szkoły bez Przemocy, ogólnopolskie święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców. W tym roku Dzień Szkoły bez Przemocy zorganizowało na swoim terenie ponad 1800 szkół.

W naszej szkole podjęliśmy następujące działania:

1. Konkurs plastyczny "Bezpieczna szkoła" w kategoriach klasowych. Wystawa prac.
2. Pokazy filmów edukacyjnych.
3. Przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy IV.
4. "Mam Talent" - szkolny konkurs talentów.
5. Warsztaty plastyczne.
6. Mecz piłki nożnej uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele samorządu terytorialnego, straży granicznej, policji.

Mamy nadzieję, że ukazały one społeczności szkolnej potrzebę integracji oraz tworzenia bezpiecznej i przyjaznej szkoły. Spodziewamy się, że program ten będzie realizowany również w następnym roku szkolnym i z chęcią weźmiemy w nim udział.