KOPCIUSZEK

„Nie możemy czynić wielkich rzeczy – tylko małe z wielką miłością”.

 

            Przedstawienia teatralne w szkole wnoszą element odmiany twórczego klimatu, poczucie przeżywania czegoś wyjątkowego. Zabawa w teatr ma ogromne walory wychowawcze i kształcące. Korzystnie wpływa na rozwój emocjonalny dzieci i młodzieży. Przygotowuje do życia przez kulturę i do kultury.
            20 marca w naszej szkole odbyło się „niezwykłe” przedstawienie pt. „Kopciuszek”. Dlaczego niezwykłe? To nauczyciele i pracownicy szkoły byli aktorami, a uczniowie odbiorcami.
Każda rola zagrana była z rozmachem i na pewno z wielkim stresem przed publicznością, bo to publiczność (w większości uczniowie) oceniała grę każdego z aktorów.
Proste, pełne humoru dialogi zachwyciły wszystkich uczestników. Nie mogliśmy wyjść z podziwu wspaniałej grze aktorów i tak dobranym rolom.
Wystrój, piękne stroje, wspaniała muzyka i tańce zabrały widzów w bajkowy świat.
Ta bajka, to bajka ponadczasowa, to historia o tym, że warto być dobrym, pracowitym, miłym, mieć dobre serce i kierować się miłością, przyjaźnią i serdecznością, bo właśnie te cechy są najważniejsze.
Piękno wewnętrzne przekłada się na piękno zewnętrzne i wcześniej czy później zostanie zauważone i docenione.
            Nauczyciele mogą być z siebie dumni. Ich wysiłek został zrekompensowany brawami, uśmiechami i fantastyczną atmosferą, jaka panowała na sali.

Czekamy na kolejną bajkę!
Może tym razem z udziałem rodziców… .

Halina Nieścierewicz

ALBUM

FILM