DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI.

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, które zapoczątkował redaktor radiowej „Jedynki” Andrzej Zalewski.

Zerowiaki  już kolejny raz włączyły się w obchody Dnia Polskiej Niezapominajki. 14 maja 2018 r. dzieci ubrane były w niezapominajkowe kolory, również sala przedszkolna udekorowana została na niebiesko. Dzieci  rozwiązywały przyrodnicze zagadki, wykonały „niezapominajkową łąkę”, bardzo dobrze poradziły sobie z postawionymi im  zadaniami. Następnie udały się na spacer po okolicy w poszukiwaniu niezapominajek. Okazało się, że w wielu okolicznych ogródkach i na łące rosną niebieskie kwiatki – niezapominajki, tylko mało kto zwraca na nie uwagę. Świętowanie zakończyło się wspólną zabawą na palcu zabaw. Organizując Święto Polskiej Niezapominajki staramy się nie tylko rozbudzać w dzieciach miłość i szacunek do otaczającej przyrody, ale także kształtować w nich pozytywne uczucia i postawy przyjaźni i serdeczności.

ALBUM