Andrzejki w przedszkolu

Andrzejki to tradycja ludowa pielęgnowana od dawnych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie.

W naszym przedszkolu kultywowane są piękne tradycje, które warto ocalić od zapomnienia. Dlatego też 30 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa, w której wzięły udział wszystkie przedszkolaki. Wprowadzeniem w magiczną atmosferę było zapalenie magicznej świecy oraz opowieść o zwyczajach i tradycjach andrzejkowych. Następnie została przepowiedziana przyszłość za pomocą różnych wróżb i rekwizytów. Dzieci dowiedziały się m. in. kim zostaną w przyszłości, jak na imię ma sympatia, co się zdarzy w najbliższej przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były tańcami i zabawami.

G. Kalińska

ALBUM