Dzień Języka Ojczystego

Społeczność Zespołu Szkół Samorządowych w Krynkach w wyjątkowy sposób obchodziła Dzień Języka Ojczystego.

 

Uczniowie trzeciej klasy gimnazjum pod kierunkiem wychowawczyni pani Jolanty Szynkiewicz, zorganizowali poranek poetycki pt. „Wędrówką życie jest człowieka”.  W zaimprowizowanej kafejce przedstawili projekt słowno-muzyczny. Recytowali wiersze, których autorką jest pani prof. Elżbieta Skorupska-Raczyńska. Poezję przeplatano utworami muzycznymi.

Celem spotkania było ukazanie piękna języka polskiego. Jego prostoty i pięknego brzmienia. W kilku wypowiedzianych słowach można było usłyszeć miłość, przyjaźń, radość, tęsknotę i wiele innych uczuć jakie towarzyszą człowiekowi.

Uczniowie mogli również wziąć udział w teście znajomości lektur szkolnych.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni ocenami.

Klasa IV: Patryk Terechowicz, Amelia Kukisz, Tomasz Sipko, Oskar Miron, Mikołaj Carewicz

Klasa V: Zuzanna Godlewska, Magda Szmarowska, Szymon Stefanowicz, Meata Mentel, Mariusz Bułatewicz, Karol Makar, Wiktoria Janowicz, Julka Grzybek

Klasa VI: Sylwia Czarnomysa, Ania Bułatewicz, Emilka Piechowska

Klasa VII a: Jakub Skrouba, Maciek Zawalich, Luiza Stefanowicz, Kinga Hołubowicz

Klasa VIIb: Ola Kopcińska, Miłosz Zatowka, Kamil Mandrosz

Klasa II gim: Paulina Kundzicz, Benek Tryzna, Olga Malesza

Klasa III gim: Julka Wołczuk, Monika Łukaszewicz

ALBUM