DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day).

Jest to bezpłatna akcja edukacyjna, odbywająca się każdego roku w ostatni piątek września. W tym roku zgłosiło się do niej 3882 szkół z różnych stron świata. Celem akcji jest propagowanie uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

W naszej szkole komisje złożone z uczennic z klasy VI, sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród swoich kolegów i koleżanek. Wszyscy, którzy poprawnie rozwiązali wylosowane przykłady otrzymali specjalne odznaki. Jednak nie wszyscy poradzili sobie z działaniami. Przypominamy, że bez znajomości tabliczki mnożenia nie ma liczenia. Więc przypomnij ją sobie już dziś.

ALBUM