Rodzinne czytanie

W naszym przedszkolu przez dwa miesiące, w lutym i marcu 2017r., odbywały się spotkania w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom p.n. „Rodzinne czytanie”.

O tym, że warto czytać dzieciom nie trzeba przypominać. Badania potwierdzają, że głośne czytanie dziecku, m.in.: zaspokaja jego potrzeby emocjonalne, buduje mocną więź pomiędzy rodzicami i dzieckiem, uczy poprawnego języka, ćwiczy pamięć, uwagę, samodzielne myślenie. W naszym przedszkolu odbyło się dziesięć spotkań w ramach „Rodzinnego czytania”, do akcji włączyły się mamy i babcie, również te przedszkolne. Była to doskonała okazja do wspólnego świętowania i integracji, serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc oraz zachęcamy do codziennego, głośnego czytania swoim dzieciom.

Anna Gałka

Grażyna Kalińska