Projekty realizowane w szkole

Szkoła dobrego wychowania

W roku szkolnym 2016/ 2017, uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Krynkach przystąpili do ogólnopolskiego konkursu „Szkoła Dobrego Wychowania”, który ogłoszony został przez Studium Prawa Europejskiego.

Celem konkursu jest zapoznanie dzieci ze standardami dobrego wychowania oraz wskazanie jaki ma ono wpływ na codzienne życie, jak i relacje rówieśnicze.

Zadania konkursu: „Szkoła dobrego wychowania”

• Przeprowadzenie debaty uczniowskiej na temat dobrego wychowania oraz opracowanie Szkolnej Karty Zasad Dobrego Zachowania.
  • Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy, wśród uczniów na temat savoir vivre. Laureaci otrzymają dyplom „Mistrz savoir vivre” przygotowany przez szkołę.
  • Opracowanie krótkich prac pisemnych nt.: „Moje zachowanie świadczy o mnie”.
  • Przeprowadzenie międzyklasowych inscenizacji na temat znajomości i stosowania zasad dobrego zachowania na co dzień w stosunku do osób starszych, dorosłych, rówieśników….
  • Wykonanie plakatu, którego tematem przewodnim będzie „Mój wygląd świadczy o mnie”.     Jestem grzeczny i nie wstydzę się mojego zachowania. Pogadanka z uczniami nt. dobrego i złego wpływu środowiska na wychowanie i zachowanie młodego człowieka.

Jolanta Pul