Wernisaż

Nasz pierwszy wernisaż

Jak się okazało nikt z uczniów klas 1 i 2 gimnazjum nie był dotąd w galerii.

Zapomnijmy na chwilę o galeriach handlowych i przenieśmy się w świat prawdziwej sztuki.

Nie trzeba szukać daleko, wystarczy wstąpić do naszej biblioteki. Czekają tam na was grafiki uczniów

Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu. Każda z tych prac to indywidualne spojrzenie na otaczający nas świat. Warto upiększać życie. Nikt nie zrobi tego za nas. To naprawdę wielka frajda. Potwierdzą to tylko ci co spróbowali. Wystarczy trochę chęci , szczypta marzeń i wiary w ich spełnienie.

Udowodniła nam to bohaterka naszego pierwszego, bibliotecznego wernisażu, plastyk Marta Muszyńska Józefowicz. Opowiedziała o fascynującym życiu supraskiego liceum, w którym pracuje od wielu lat. Przedstawiła multimedialną prezentację tamtejszych prac dyplomowych. Mnie zafascynowały przede wszystkim krótkie etiudy filmowe. Wśród nich animacja autorstwa byłej uczennicy naszej szkoły Karoliny Wicher z Krynek. Jak się okazało ten film otrzymał niezliczona ilość nagród.

Bardzo dziękujemy pani Marcie, za trud i czas, który poświęciła nam zupełnie bezinteresownie. Mam nadzieję, że to dopiero początek naszej współpracy, że za jej pośrednictwem biblioteczna wystawa poszerzy się o kolejne, równie fascynujące arcydzieła.

Składam również serdeczne podziękowania pani Joannie Jankiewicz, która zechciała wesprzeć nasze przedsięwzięcie swoją obecnością i przepysznym makowcem na kruchym cieście. Miło, że pracę naszej biblioteki wspiera coraz więcej rodziców, to bardzo ważne.

Dziękuję panu Jarosławowi Skrouba. Mimo choroby nie odmówił nam pomocy technicznej.

Dziękuje też za przybycie księdzu Piotrowi Wasilewskiemu i wszystkim pozostałym.

Wystawa jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 14.00

Zapraszam serdecznie wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

ALBUM