Aktualności szkolne

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016r. o godzinie 9.30 w Zespole Szkół Samorządowych w Krynkach odbyła się inauguracja roku szkolnego 2016/2017, poprzedzona uroczystą mszą świętą w kościele p.w. Św. Anny. Na apel przybyli zaproszeni Goście, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły ale przede wszystkim Uczniowie.

W krótkim wystąpieniu pani dyrektor Anna Tomulewicz powitała zebranych oraz zwróciła się do społeczności szkolnej słowami „(…) Drodzy Uczniowie, wakacje to piękne chwile, ale są już za nami. Jednak nie martwcie się. Piękne chwile można przeżyć również w szkole. Bo nasza szkoła to dobre miejsce na rozwijanie zainteresowań i pasji, spędzanie czasu w wartościowy sposób i co najważniejsze na efektywną naukę. Najmłodszych Uczniów zapewniam, że zawsze możecie liczyć na wsparcie ze strony dyrekcji oraz pozostałych pracowników szkoły. Starszym Uczniom przypominam, jak ważna jest systematyczna praca i rzetelność w wypełnianiu swoich obowiązków. Drodzy Uczniowie, życzę Wam, abyście dobrze wykorzystali czas nauki w naszej szkole. Wszystkim Pracownikom szkoły życzę sił i wytrwałości w codziennych obowiązkach. Rodziców, władze samorządowe, instytucje partnerskie proszę o wsparcie i zaangażowanie. Razem sprawimy, że nasza szkoła będzie jeszcze bardziej otwarta i przyjemna.(…)”.

Pani dyrektor przekazała również życzenia, które bezpośrednio wpłynęły do szkoły oraz te, które zostały przekazane na ręce Pani Jolanty Gudalewskiej – Burmistrza Krynek. Były to życzenia od Posła Rzeczypospolitej Polskiej – Pana Jarosława Zielińskiego, Posła Rzeczypospolitej Polskiej – Pana Mieczysława Kazimierza Baszko, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku – podinspektora Jacka Kumpiałowskiego oraz innych instytucji przyjaznych szkole.

Zarówno w nadesłanych listach, jak i w bezpośrednich słowach Pani Burmistrz Jolanty Gudalewskiej, skierowanych do całej społeczności szkolnej, przebrzmiały słowa o tym, że czas nauki i wychowania jest wyjątkowo cenny i niepowtarzalny. Były również życzenia pełnej realizacji zamierzeń i marzeń, wzajemnej życzliwości oraz licznych sukcesów we wszelkich działaniach.

Pełna treść listu posła Jarosława Zielińskiego znajduje się pod adresem: http://jaroslawzielinski.pl/userfiles/file/2016/Rozpoczecie-roku-szkolnego-2016-2017.pdf

Treść  Listu Ministra Edukacji Narodowej do dyrektorów, nauczycieli i pracowników oświaty w związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2016/2017 znajduje się pod adresem: https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/list.html